Poznaj ELERTE

Poznaj ELERTE

O nas

ELERTE to polska firma, która działa na rynku motoryzacyjnym od 2011 roku. Obecnie nasze oddziały znajdują się w Polsce, Turcji i Wielkiej Brytanii, a nasze produkty wysyłamy do całej Europy, ale nie tylko.

W ELERTE stawiamy na międzynarodową współpracę, dlatego prezentujemy naszą firmę na corocznych targach motoryzacyjnych Automechanika. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z technologią przy jednoczesnym przedstawianiu naszych nowoczesnych produktów znanym firmom na świecie. 

W ELERTE dbamy, byś otrzymał doskonałej jakości produkt, wsparcie techniczne i pomoc ekspertów.

W naszej firmie stawiamy na fachową obsługę, bo Ty nie musisz się znać na zaciskach, od tego masz nas!

Oferujemy zaciski hamulcowe pneumatyczne i hydrauliczne do samochodów ciężarowych, naczep, autobusów, wsporniki do zacisków hamulcowych, siłowniki hamulcowe, pompy AdBlue, klocki hamulcowe, czujnik tlenków azotu – NOX, zestawy naprawcze ELERTE® do zacisków hamulcowych Knorr-Bremse, Meritor, Haldex, Wabco, Perrot, Bendix, Brembo i Girling.

Nasza Misja

W naszej firmie są 3 kwestie, które mają dla nas kluczowe znaczenie: jakość produktu, ekspercka obsługa i dobra cena. Wiemy, że da się połączyć te trzy zasady w jednej solidnej firmie – bo tak działamy w ELERTE!

ELERTE od samego początku kładzie nacisk na jakość, bo nasze produkty mają dać gwarancję bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy to wykwalifikowany personel, któremu powierzamy ważne zadania i ufamy ich kompetencjom, byście dostali produkt i usługę najwyższej jakości.

Doskonały produkt to nie wszystko, bo liczy się także wykwalifikowana kadra i kompetentna obsługa, która potrafi pomóc w doborze produktu. Nie musisz znać się na zaciskach, od tego jest nasz zespół ekspertów.

Sami wiele osiągamy, dlatego chętnie dzielimy się z innymi. Elerte pomaga dzieciom to charytatywny program stworzony przez prezesa firmy, by wspierać instytucje i fundacje niosące pomoc dzieciom. Każdego roku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazujemy 1% podatku na wybraną organizację, a także bierzemy czynny udział w akcjach pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom m.in. Szlachetna Paczka. Ale to nie wszystko. Dzieci naszych pracowników są dla nas również ważne, dlatego i dla nich mamy niespodzianki. Organizujemy konkursy, w których do wygrania są cenne nagrody.

Nasza Historia

Firma ELERTE powstała w Jędrzejowie, a w 2019 roku przenieśliśmy się do nowoczesnego kompleksu w Mieronicach, w gminie Małogoszcz w województwie świętokrzyskim. To właśnie tu powstają najnowocześniejsze produkty wysyłane na rynek polski i zagraniczny.

ELERTE to dowód na to, że marzenia spełnia się ciężką pracą. Wyobraźcie sobie historię, w której młody chłopak wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, by zarobić swoje pierwsze pieniądze. Tam zatrudnia się w różnych fabrykach i poznaje technologię, która go fascynuje. Po jakimś czasie wraca w swoje rodzinne strony i za odłożone pieniądze zaczyna rozkręcać małą firmę, która po czasie rozrasta się. Mijają lata, a firma zaczyna odnosić sukcesy na międzynarodową skalę.

Wydaje się, że to historia rodem z amerykańskiego filmu, ale zaskoczymy Cię. To wydarzyło się naprawdę i jest to polska historia o tym, jak powstała firma ELERTE. Ten chłopak to dziś prezes — Tomasz Łuczyński, który udowadnia, że da się stworzyć polską firmę od podstaw i rozsławić ją na światowych rynkach.

I obiecujemy, że to nie koniec naszej historii. Bo każdego dnia wspólnie z całą ekipą ELERTE piszemy nowe rozdziały, kładąc naciski na doskonałej jakości zaciski. 😉

2011

Skromne początki

Zakładając mały warsztat regenerujący zaciski hamulcowe w Jędrzejowie pod nazwą Fabryka Zacisków Hamulcowych, Tomasz Łuczyński był pełen wiary w sukces.

Nowa marka

Wprowadzamy na rynek nową, własną markę zestawów naprawczych, ELERTE®.

2012
2013

Piaskarka

Kupujemy naszą pierwszą piaskarkę bezobsługową.
Nowa maszyna zapewnia wyższą wydajność produkcji i lepszą jakość śrutowanych rdzeni.

Ekspansja

W Coalville w Wielkiej Brytanii powstaje pierwszy zagraniczny oddział firmy. Z kolei w Konya w Turcji powstaje odział zajmujący się produkcją podzespołów.

2014
2015

Zawory

Po zaciskach i zestawach naprawczych przychodzi czas na rozszerzenie oferty. Budujemy nowiutką halę do regeneracji zaworów pneumatycznych.

Przeprowadzka

Rozwój firmy po targach Automechanika Birmingham sprawia, że koniecznym staje przeniesienie siedziby. Nowym domem ELERTE staje się hala produkcyjna w Podzamczu Chęcińskim.
Liczba klientów zdobytych na świecie przekracza 4000.

2016
2018

Jakość

Uzyskanie certyfikatu PN-EN ISO 9001:2015.
Przyznanie przez Urząd Patentowy ochrony na znak towarowy ELERTE.

Przeprowadzka

Zakupiliśmy 4-hektary działki w Mieronicach w gminie Małogoszcz. Adaptowaliśmy zabytkowy dworek na nowoczesne biuro, wybudowaliśmy 3 hale produkcyjno-magazynowe, a dookoła budynków wciąż tworzy się prawdziwy ogród z najróżniejszymi okazami roślin i skał. Mamy nawet palmy! Tuż za rogiem jest hotel na potrzeby biznesowe.

2019
2 czerwca 2021

10-lecie

Już od dekady dbamy o hamulce klientów w całej Europie. Z tej okazji mieliśmy małą uroczystość.

Rozwój

Przekroczyliśmy liczbę 100 pracowników! Wkraczamy w cyfrowy świat z przytupem rozpoczynamy projekty medialne.

lipiec 2021
czerwiec 2023

Dynamiczny rozwój

Pracujemy z użyciem sztucznej inteligencji. Przekroczyliśmy liczbę 200 osób zatrudnionych w firmie!

Wiemy, że przyszłość stoi przed nami otworem. Wiedzą to również dzieci pracowników, które dały upust fantazji w ramach konkursu “ELERTE w przyszłości”.
W 2023 roku rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej hali magazynowej.

…Przyszłość…